  • RTO020F10000FTE3
RTO020F10000FTE3
advertisement
Manufacturer No:
RTO020F10000FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RTO020F10000FTE3
Package:
TO-220
Datasheet:
Description:
Through Hole 1kOhm, Thick Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTO020F10000FTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    20W
  • Height
    15mm
  • Length
    10.1mm