  • RTAP33S03M25FS
RTAP33S03M25FS
advertisement
Manufacturer No:
RTAP33S03M25FS
HK JDW NO:
174-RTAP33S03M25FS
Description:
RTAP33S03M25FS datasheet pdf and Rotary Switches product details from C&K stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
RTAP33S03M25FS
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating (Amps)
    150mA AC/DC
  • Contact Finish
    Silver
  • Voltage - Rated AC
    60V
  • Actuator Type
    Flatted (6mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 10.20mm Dia
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    3P3T
  • Depth Behind Panel
    12.60mm
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Actuator Length
    25.00mm