  • RTAP32S06W25NP
RTAP32S06W25NP
advertisement
Manufacturer No:
RTAP32S06W25NP
HK JDW NO:
174-RTAP32S06W25NP
Package:
Datasheet:
RTAP32S06W25NP
Description:
Switch Rotary DP6T 6 Screwdriver Shaft PC Pins 0.02A 25VAC 0.5VA
Step5Bar-code shipping tag
RTAP32S06W25NP
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Actuator Material
    Polysulfon, Thermoplastic
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Number of Positions
    6
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Current Rating (Amps)
    20mA AC/DC
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    22mm
  • Current Rating
    20mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Actuator Type
    Round (6mm Dia), Slotted
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    25V
  • Max Current Rating
    20mA
  • Electrical Life
    10000 cycles
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    DP6T
  • Depth Behind Panel
    12.60mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Length
    25.8mm
  • Actuator Length
    25.00mm