  • RTAP2DS13M25NS
RTAP2DS13M25NS
advertisement
Manufacturer No:
RTAP2DS13M25NS
HK JDW NO:
174-RTAP2DS13M25NS
Package:
Datasheet:
RTAP2DS13M25NS
Description:
RTAP2DS13M25NS datasheet pdf and Rotary Switches product details from C&K stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
RTAP2DS13M25NS
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Published
    2016
  • Number of Positions
    13
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating (Amps)
    150mA AC/DC
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    60V
  • Actuator Type
    Round (6mm Dia), Slotted
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 10.20mm Dia
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    BCD
  • Depth Behind Panel
    12.60mm
  • Angle of Throw
    22.5°
  • Actuator Length
    25.00mm