  • RTAC32S05M25FS
RTAC32S05M25FS
advertisement
Manufacturer No:
RTAC32S05M25FS
HK JDW NO:
174-RTAC32S05M25FS
Package:
Datasheet:
RTAC32S05M25FS
Description:
RTAC32S05M25FS datasheet pdf and Rotary Switches product details from C&K stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
RTAC32S05M25FS
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    RTA
  • Published
    2013
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating (Amps)
    150mA AC/DC
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    60V
  • Actuator Type
    Flatted (6mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 10.20mm Dia
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    DP5T
  • Depth Behind Panel
    18.70mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    25.00mm