  • RT9167A-28GB
RT9167A-28GB
advertisement
Manufacturer No:
RT9167A-28GB
HK JDW NO:
682-RT9167A-28GB
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
RT9167A-28GB
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 14868
Step5Bar-code shipping tag
RT9167A-28GB
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Voltage - Input (Max)
    7V
  • Output Voltage
    2.8V
    Positive
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.75V @ 500mA
  • PSRR
    58dB (100Hz)
  • Min Current Limit
    500mA