  • RT8122-6-10M0
RT8122-6-10M0
advertisement
Manufacturer No:
RT8122-6-10M0
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RT8122-6-10M0
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
RT8122-6-10M0
Description:
COMMON MODE CHOKE 10MH 6A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RT8122-6-10M0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2018
  • Series
    RT
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    425V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    10 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    33mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.339 34.00mm