  • RT2512BKE0775RL
RT2512BKE0775RL
advertisement
Manufacturer No:
RT2512BKE0775RL
HK JDW NO:
898-RT2512BKE0775RL
Datasheet:
RT2512BKE0775RL
Step5Bar-code shipping tag
RT2512BKE0775RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm