  • RT2512BKE07750RL
RT2512BKE07750RL
advertisement
Manufacturer No:
RT2512BKE07750RL
HK JDW NO:
898-RT2512BKE07750RL
Datasheet:
RT2512BKE07750RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 750Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT2512BKE07750RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    RT
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm