  • RT2010FKE07649RL
RT2010FKE07649RL
advertisement
Manufacturer No:
RT2010FKE07649RL
HK JDW NO:
898-RT2010FKE07649RL
Datasheet:
RT2010FKE07649RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 649Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT2010FKE07649RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    649Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm