  • RT2010DKE073K48L
RT2010DKE073K48L
advertisement
Manufacturer No:
RT2010DKE073K48L
HK JDW NO:
898-RT2010DKE073K48L
Datasheet:
RT2010DKE073K48L
Step5Bar-code shipping tag
RT2010DKE073K48L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm