  • RT1210BRE071M62L
RT1210BRE071M62L
advertisement
Manufacturer No:
RT1210BRE071M62L
HK JDW NO:
898-RT1210BRE071M62L
Datasheet:
RT1210BRE071M62L
Description:
RT Series, Thin Film, 1.62MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1210BRE071M62L
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.62MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm