  • RT1206WRB07825RL
RT1206WRB07825RL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206WRB07825RL
HK JDW NO:
898-RT1206WRB07825RL
Datasheet:
RT1206WRB07825RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 825Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206WRB07825RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    825Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm