  • RT1206DRE07330KL
RT1206DRE07330KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206DRE07330KL
HK JDW NO:
898-RT1206DRE07330KL
Datasheet:
RT1206DRE07330KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 330kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3542
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT1206DRE07330KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm