  • RT1206DRE07182RL
RT1206DRE07182RL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206DRE07182RL
HK JDW NO:
898-RT1206DRE07182RL
Datasheet:
RT1206DRE07182RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 182Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206DRE07182RL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    182Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm