  • RT1206DRD07681KL
RT1206DRD07681KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206DRD07681KL
HK JDW NO:
898-RT1206DRD07681KL
Datasheet:
RT1206DRD07681KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 681kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206DRD07681KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    681kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm