  • RT1206CRD071R78L
RT1206CRD071R78L
advertisement
Manufacturer No:
RT1206CRD071R78L
HK JDW NO:
898-RT1206CRD071R78L
Datasheet:
RT1206CRD071R78L
Description:
RT Series, Thin Film, 1.78Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206CRD071R78L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.78Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm