  • RT1206BRE074K99
RT1206BRE074K99
advertisement
Manufacturer No:
RT1206BRE074K99
HK JDW NO:
898-RT1206BRE074K99
Package:
1206
Datasheet:
RT1206BRE074K99
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4.99kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RT1206BRE074K99
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C