  • RT1206BRD073K48L
RT1206BRD073K48L
advertisement
Manufacturer No:
RT1206BRD073K48L
HK JDW NO:
898-RT1206BRD073K48L
Datasheet:
RT1206BRD073K48L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3459
Step5Bar-code shipping tag
RT1206BRD073K48L
    Select All
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V