  • RT1206BRD07180KL
RT1206BRD07180KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206BRD07180KL
HK JDW NO:
898-RT1206BRD07180KL
Datasheet:
RT1206BRD07180KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 180kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10476
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT1206BRD07180KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm