  • RT0805WRE074K02L
RT0805WRE074K02L
advertisement
Manufacturer No:
RT0805WRE074K02L
HK JDW NO:
898-RT0805WRE074K02L
Datasheet:
RT0805WRE074K02L
Description:
RT Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0805WRE074K02L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RT
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm