  • RT0805CRE074K48L
RT0805CRE074K48L
advertisement
Manufacturer No:
RT0805CRE074K48L
HK JDW NO:
898-RT0805CRE074K48L
Datasheet:
RT0805CRE074K48L
Description:
RT Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0805CRE074K48L
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.48kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm