  • RT0805CRC07866RL
RT0805CRC07866RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0805CRC07866RL
HK JDW NO:
898-RT0805CRC07866RL
Datasheet:
RT0805CRC07866RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 866Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0805CRC07866RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    866Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm