  • RT0805CRB07750KL
RT0805CRB07750KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0805CRB07750KL
HK JDW NO:
898-RT0805CRB07750KL
Datasheet:
RT0805CRB07750KL
Description:
RT Series, Thin Film, 750kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0805CRB07750KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RT
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm