  • RT0805CRB07120RL
RT0805CRB07120RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0805CRB07120RL
HK JDW NO:
898-RT0805CRB07120RL
Datasheet:
RT0805CRB07120RL
Step5Bar-code shipping tag
RT0805CRB07120RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm