  • RT0805BRD072K23L
RT0805BRD072K23L
advertisement
Manufacturer No:
RT0805BRD072K23L
HK JDW NO:
898-RT0805BRD072K23L
Datasheet:
RT0805BRD072K23L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 2.23kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3694
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT0805BRD072K23L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.23kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    HIGH-PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm