  • RT0603WRD0711R8L
RT0603WRD0711R8L
advertisement
Manufacturer No:
RT0603WRD0711R8L
HK JDW NO:
898-RT0603WRD0711R8L
Datasheet:
RT0603WRD0711R8L
Description:
RT Series, Thin Film, 11.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0603WRD0711R8L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm