  • RT0603DRE073K12L
RT0603DRE073K12L
advertisement
Manufacturer No:
RT0603DRE073K12L
HK JDW NO:
898-RT0603DRE073K12L
Datasheet:
RT0603DRE073K12L
Description:
Quantity:
In Stock : 11500
Step5Bar-code shipping tag
RT0603DRE073K12L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.12kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm