  • RT0603DRE07324RL
RT0603DRE07324RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603DRE07324RL
HK JDW NO:
898-RT0603DRE07324RL
Datasheet:
RT0603DRE07324RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 324Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0603DRE07324RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    324Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm