  • RT0603DRE071K35L
RT0603DRE071K35L
advertisement
Manufacturer No:
RT0603DRE071K35L
HK JDW NO:
898-RT0603DRE071K35L
Datasheet:
RT0603DRE071K35L
Description:
RT Series, Thin Film, 1.35kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8449
Step5Bar-code shipping tag
RT0603DRE071K35L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.35kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm