  • RT0603BRC07330KL
RT0603BRC07330KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603BRC07330KL
HK JDW NO:
898-RT0603BRC07330KL
Datasheet:
RT0603BRC07330KL
Description:
RT Series, Thin Film, 330kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4622
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT0603BRC07330KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm