  • RT0402CRD07210RL
RT0402CRD07210RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0402CRD07210RL
HK JDW NO:
898-RT0402CRD07210RL
Datasheet:
RT0402CRD07210RL
Step5Bar-code shipping tag
RT0402CRD07210RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    210Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Rectangular
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm