  • RT0402BRD0754K9L
RT0402BRD0754K9L
advertisement
Manufacturer No:
RT0402BRD0754K9L
HK JDW NO:
898-RT0402BRD0754K9L
Datasheet:
RT0402BRD0754K9L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 54.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2524
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RT0402BRD0754K9L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    54.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm