  • RT0201FRE07560RL
RT0201FRE07560RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0201FRE07560RL
HK JDW NO:
898-RT0201FRE07560RL
Datasheet:
RT0201FRE07560RL
Description:
RT Series, Thin Film, 560Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0201FRE07560RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm