  • RSO25138A5R60JB06
RSO25138A5R60JB06
advertisement
Manufacturer No:
RSO25138A5R60JB06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RSO25138A5R60JB06
Package:
Datasheet:
Description:
5.6Ohm, 5%, 160W
Step5Bar-code shipping tag
RSO25138A5R60JB06
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    160W
  • Height
    54mm
  • Length
    138mm