  • RSMF5JT27R0
RSMF5JT27R0
advertisement
Manufacturer No:
RSMF5JT27R0
HK JDW NO:
762-RSMF5JT27R0
Datasheet:
RSMF5JT27R0
Description:
FIXED RESISTOR, 27Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF5JT27R0
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSMF
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.689L 6.00mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Working Voltage
    1000V
  • Lead Diameter
    0.8 mm