  • RSMF2JB22R0
RSMF2JB22R0
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2JB22R0
HK JDW NO:
762-RSMF2JB22R0
Datasheet:
RSMF2JB22R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2JB22R0
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.2mm