  • RSMF2FT73R2
RSMF2FT73R2
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2FT73R2
HK JDW NO:
762-RSMF2FT73R2
Datasheet:
RSMF2FT73R2
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 73.2Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2FT73R2
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    73.2Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.2mm