  • RSMF2FT16K2
RSMF2FT16K2
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2FT16K2
HK JDW NO:
762-RSMF2FT16K2
Datasheet:
RSMF2FT16K2
Description:
FIXED RESISTOR, 16.2kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2FT16K2
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm