  • RSMF12FT16R9
RSMF12FT16R9
advertisement
Manufacturer No:
RSMF12FT16R9
HK JDW NO:
762-RSMF12FT16R9
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF12FT16R9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSMF12FT16R9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSMF
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.5024mm