  • RSF2JTR240
RSF2JTR240
advertisement
Manufacturer No:
RSF2JTR240
HK JDW NO:
762-RSF2JTR240
Datasheet:
RSF2JTR240
Step5Bar-code shipping tag
RSF2JTR240
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    240mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    5mm