  • RSF200JR-52-560R
RSF200JR-52-560R
advertisement
Manufacturer No:
RSF200JR-52-560R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF200JR-52-560R
Package:
Axial
Datasheet:
RSF200JR-52-560R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSF200JR-52-560R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSF
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W