  • RSF200JB-73-2R4
RSF200JB-73-2R4
advertisement
Manufacturer No:
RSF200JB-73-2R4
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF200JB-73-2R4
Datasheet:
RSF200JB-73-2R4
Description:
2.4Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF200JB-73-2R4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2.4Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Max Power Dissipation
    2W