  • RSF1GB24K0
RSF1GB24K0
advertisement
Manufacturer No:
RSF1GB24K0
HK JDW NO:
762-RSF1GB24K0
Datasheet:
RSF1GB24K0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 24kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1GB24K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm