  • RSF166A25B75
RSF166A25B75
advertisement
Manufacturer No:
RSF166A25B75
Manufacturer:
Cynergy 3
HK JDW NO:
202-RSF166A25B75
Package:
Datasheet:
RSF166A25B75
Description:
DL PNT FLOATSWITCH 102MM TOTAL L
Step5Bar-code shipping tag
RSF166A25B75
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, M16x2 Thread
  • Material - Housing & Prism
    Polyphenylene Sulphide (PPS)
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    RSF166
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Liquid
  • Voltage - Rated
    120VDC 240VAC
  • Output Type
    Switch (2) (Single Float)
  • Current
    600mA
  • Output Configuration
    SPST-NC/NO
  • Switch Actuation Level
    1.181, 2.953 (30mm, 75mm)