  • RSE6012-B
RSE6012-B
advertisement
Manufacturer No:
RSE6012-B
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-RSE6012-B
Package:
Datasheet:
RSE6012-B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSE6012-B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to RSE6012-B.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Published
    2007
  • Series
    RSE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Voltage - Rated
    600V
  • Power Rating
    2W
  • Current Rating
    12A
  • Voltage - Load
    346/600V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Soft Start / Stop
  • Number of Motors
    1
  • Length
    45mm