  • RSBIC3100DQ00K
RSBIC3100DQ00K
advertisement
Manufacturer No:
RSBIC3100DQ00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-RSBIC3100DQ00K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBIC3100DQ00K
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    10mm
  • Length
    7.2mm