  • RSBEC3150Z300K
RSBEC3150Z300K
advertisement
Manufacturer No:
RSBEC3150Z300K
HK JDW NO:
417-RSBEC3150Z300K
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBEC3150Z300K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5mm