  • RSBDC3680Z310K
RSBDC3680Z310K
advertisement
Manufacturer No:
RSBDC3680Z310K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-RSBDC3680Z310K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Radial 63V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBDC3680Z310K
    Select All
  • Factory Lead Time
    61 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    9.5mm
  • Length
    7.2mm