  • RRN1.50DB200
RRN1.50DB200
advertisement
Manufacturer No:
RRN1.50DB200
Manufacturer:
Techflex
HK JDW NO:
775-RRN1.50DB200
Package:
Datasheet:
RRN1.50DB200
Description:
SLEEVING 1.5" X 200' BROWN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RRN1.50DB200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -70°C~125°C
  • Series
    Flexo® Rodent Resistant
  • Feature
    Rodent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Sleeve
  • Color
    Brown
  • Type Attributes
    Expandable
  • Abrasion Protection
    Abrasion and Cut Resistant
  • Length
    200' 60.96m
  • Wall Thickness
    0.025 0.64mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.500 (38.10mm)
  • Diameter - Inside, Expanded
    2.125 (53.97mm)